به پرتال رسمی شهرداری علی آباد کتول خوش آمدید

امروز : پنج شنبه ، 28 تیر 1397

فهرست موضوعات

تابلو اعلانات

فرمهای الکترونیکی

حدیث روز

اوقات شرعی

.

دسته بندی : واحد نوسازی, تابلو اعلانات | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 26-10-1395, 05:53

 

.

 

قانون نوسازی و عمران شهری


http://goo.gl/DraaCmعوارض نوسازی چیست و چگونه محاسبه می شود؟
با توجه به سوالات و ابهامات زیادی که همشهریان عزیز در خصوص عوارضات نوسازی داشتند، در جهت شفاف سازی و رسالت شهرداری مبنی بر اطلاع رسانی صحیح، به اطلاع شهروندان عزیز می رساند که این عوارض مبنای کاملاً قانونی دارد و بر اساس فرمولهای اعلامی وزارت کشور در هر سال محاسبه گردیده و غیر قابل بخشودگی است.
همانگونه که قبوض آب، برق، تلفن و گاز در ازای خدمات آن ادارات پرداخت می‌گردد عوارض نوسازی نیز در ازای توسعه و عمران شهری و خدمات گسترده‌ای که شهرداری ارائه می‌دهد به شهرداری پرداخت می‌گردد. علاقه مندان جهت آشنایی بیشتر می‌توانند به قانون عمران و نوسازی که بخشهایی از آن در ذیل مطلب آورده شده است مراجعه نمایند.
نوسازی و عمران و اصلاحات اساسی و تامین نیازمندیهای شهری و احداث و اصلاح و توسعه معابر و ایجاد پارکها و پارکینگها ( توقفگاه‌ ) و میدانها و حفظ و نگهداری پارکها و باغهای‌ عمومی موجود و تامین سایر تاسیسات مورد نیاز عمومی و نوسازی محلات و مراقبت در رشد متناسب و موزون شهرها از وظایف اساسی شهرداریها است و شهرداریها در اجرای وظایف مذکور مکلف به تهیه برنامه‌ های اساسی و نقشه‌های جامع هستند.
طبق قانون نوسازی و عمران شهری بر اساس بخشنامه وزارت کشور، از سال ۱۳۶۴ به کلیه اراضی و ساختمانها و مستحدثات واقع در محدوده‌ی قانونی شهر عوارض خاص سالیانه به مأخذ درصدی از بهای آنها (که هر سال توسط وزارت کشور اعلام می‌شود) تعلق می گیرد.
طبق ماده ۲ شهرداریها مکلفند بر اساس مقررات این قانون، عوارض مذکور را وصول کرده و منحصراً به مصرف نوسازی و عمران شهری برسانند. مصرف وجوه حاصل از اجرای این قانون در غیر موارد مصرح در این قانون در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولت خواهد بود.
تبصره ۱ ـ ترتیب ممیزی و تشخیص و طرز وصول عوارض مذکور و ترتیب تعیین نسبی از قیمت ملک که در هر شهر با توجه به مقتضیات و شرایط خاص اقتصادی ماخذ دریافت عوارض قرارمی‌گیرد به موجب آیین ‌نامه‌ای که از طرف وزارت کشور تنظیم و به تصویب هیات وزیران می‌رسد تعیین و اجرا خواهد شد.
تبصره ۴ ـ علاوه بر عوارض مذکور در ماده ۲ حق مرغوبیت و هر نوع درآمد دیگری که در اثر اجرای این قانون تحصیل شود منحصرا به مصرف نوسازی و عمران شهری خواهد رسید.
ماده ۱۰ ـ عوارض هر سال در اول فروردین ماه آن سال تحقق می‌یابد و باید حداکثر تا پایان‌همان سال به شهرداری پرداخت گردد.
تبصره ۱ ـ از عوارض مودیانی که ظرف مدت مذکور عوارض متعلق به هر ملک را بپردازند ده‌ درصد عوارض آن سال بعنوان جایزه منظور و کسر خواهد شد.
ماده ۱۲ ـ شهرداریهای مشمول ماده ۲ این قانون مکلفند ظرف دو ماه از تاریخ انقضا مهلت‌مقرر در ماده ۱۰ مشخصات مودیانی را که نسبت به پرداخت عوارض املاک خود اقدام نکرده‌اند به ‌موسسات برق و گاز تسلیم کنند و موسسات مذکور مکلفند با اعلام مهلت دو ماهه به مودی هرگاه‌ مطالبات شهرداری تا انقضا مهلت وصول نشود نسبت به قطع برق و گاز محل سکونت ملکی او اقدام کنند.

 آدرس کانال :
@nosazialiabad


بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
RSS - .

مطالب مشابه

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «.» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
مرکز استان گلستان ؟
پاسخ :*